در نگاه بیننده

دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶95
1585 بازدید

 

ترکیب بندی

 

زمانیکه شما شروع به یادگیری بحث ترکیب می کنید، ممکن است بخواهید بدانید که چه چیزی باعث ایجاد یک عکس خوب می شود. آیا تاکنون فکر کرده اید تفاوت بین یک عکس متوسط و عکس قابل توجه چیست؟ چه چیزی عکاسی را برجسته میکند؟ آیا تنظیم (یا محیط)، عمق میدان، موضوع، روشنایی(طبیعی یا مصنوعی)، بالانس، استفاده از خطوط، چگونگی استفاده از فضا، استفاده از رنگ یا کنتراست است؟

عکاسی پیرامون ارتباط بین عکاس و بیننده است. همه چیز در مورد عکاس است که داستان خود را از طریق یک تصویر بیان می کند. پس چه چیزی یک تصویر عالی را پدید می آورد؟ پاسخ می تواند نسبتا سلیقه ای باشد.
اکثرا موافقیم که یک تصویر عالی ما را در وهله اول درگیر می کند. این یک پاسخ عاطفی قوی از بیننده را برمی گرداند. در عین حال یک سری عناصر ملموس در عکاسی خوب وجود دارد.

هر عکس باید یک موضوع واضح داشته باشد (با حداقل استثنائات). چشم انداز نقش مهمی ایفا می کند. قراردهی موضوع، بعلاوه پس زمینه و پیش زمینه. یک لحظه تامل کنید، چطور می توانید ترکیب های مختلف را در این عکس ها ببینید ....

 

ما تمایل به برابری منظره های افقی همراه با سکوت و آرامش داریم ...

 

و ترکیبات عکاسی عمودی، قدرت و برتری را تداعی می کند.

 


ما همیشه ... بطور ناخودآگاه ابتدا به چشمان افراد می نگریم.

 

یا ما بخشی از منظره ای را می بینیم که بخاطر کنتراست نسبت به تمام تصویر برجسته تر است.

 

پس این فاکتورها را در ذهن نگه دارید. زمان هایی خواهد بود که نیاز دارید بخشی را نسبت به نقاط برجسته تر از عمق تصویر بیرون بکشید.

جدیدترین مقالات

محبوب ترین مقالات

مقالات پیشنهادی

تماس شما باعث دلگرمی ماست.
051-38442042 | 051-38443520